29 Temmuz 2009 Çarşamba

İçine Ayraç Kaçanlar - Koçaklamalar 2

karakteristik özelliklerinden ziyade, örneksel yaklaşımlara girmeden tam olarak betimleyemeyeceğimiz bu insansılar, şu cümlede yer alan betimleme, insansı ve örneksel kelimelerini kullanana altlarına işeyecek kadar güler, üç -yazıyla üç- saniye sonra da ana haber bülteni sunucusu ciddiyetine bürünüp örnekleyeni dinlerler.

bazıları, aralarından hasta olana çok yaşa derken dudak kenarıyla gülüp gözlerini belerte belerte bakarak benim diyen tiyatrocudan daha alaycı mimikler takınabilecek denli içindeki ayracı benimserken, kalanları bu ayraçötesine saygı duruşunda bulunurlar. hemen hemen hepsi aramızdan ayrılan değerlileri hiç unutmaz, anında bilgi mesajı gibi birbirlerine başımız sağolsun mesajı atarlar, ağlayamazlarsa, belki bir faydası olur da insana benzerim diye, gözlerine kolonya sıkarlar.

en sevdikleri kitap, secret'ı okuyanların karşısında bileklerini kesmek hakkında yazılan korku romanları iken, cümle içinde kullanmayı en sevdikleri türkçe kelime ahlak, en sevdikleri ingilizce kelime ise zamanla azalıp, artmak kaydıyla, şimdilik refricıreytırdır.

cv' lerine, katıldıkları aktiviteleri yazarken halay aktivitesini asla ihmal etmez, sonra o cv'nin cd'sini parçalayarak yaptıkları disco topu altında sağa sola hayvan - köpek gibi hayvan - bağlı halde serdar ortaç dinleyerek ağlarlar.

karakoldan ifadeden çıkarken büyüklerinin ellerinden, küçüklerinin gözlerinden öpmeyi asla unutmayacak denli saygılıdırlar, hümanisttirler, insanlara bayılırlar, insanlar için ölürler, delirirler, oğ ye.

Son olarak ;
Her zaman, ama her zaman OTOKONTROLlüdürler.

0 yorum: