2 Ağustos 2009 Pazar

Bugün Pazar ve Onlar da İnsan

AyRaçKaçan'lar için Pazar günlerinin diğer günlerden bir farkı vardır. Öyleki Pazarları diğerleri gibi hisettikleri nerdeyse tek gündür. Cumartesi gecesi ne yaşanmış olursa olsun,

VTRyi izleyelim (ya da öyle hayal edelim)bakalım neler yaşanmış

AyRaçKaçan'lardan bir tanesi kendi işlettiği barda, bar taburesinde otururken personeline sevgilinle başka bara gidebilir miyim diye sorup. Hayır cevabını alınca, personelinin sevgilisine hadi başka bara diyerek personeline mesaiye mahkumsunnnn nihahaha bakışları atarak mekanından ayrılmış, daha sonra kendi sevgilisinin surpriz yaptığını ve mekanına gittiğini 'hay s...cem, Taksimdeyim sen nerdesin?' diye sevgi dolu sözcükler içeren sms mesajı ile öğrenmiş olup (tabii ki sevgili de bir AyRaçKaçan)onunla buluşmuş, çok romantik buluşma eve kadar sürmüş olup evde all inclusive bir tartışma (geçmişten geleceğe aktarılan bütün gözlemler makineli tüfek gibi yüksek sesle aktarılır) sonucunda sabaha kadar ayrı uyumuşlardır. En sonunda sabah aynı yataktadırlar ama bundan nasıl bir ders çıkarabiliriz? Çıkaramayız, çıkarsak AyRaçKaçan değil İNSAN olurduk.

AyRaçKaçanlar'dan bir tanesi burası yıkılıyor inanılmaz bir klüp diye sağa sola sms atarken saat 23:14'tü. O nasıl bir klüpki bu saatte yıkılıyor sorusunun boşuna sorulması cevabın Hande Yener gelecek buraya haftaya O benim kankam cevabıyla netleşmiş oldu. Belki hala o kulüpte yıkılıyor olabilir ya da geceyi ultra hd (dayaklı-dövüşlü alkol üstü kavgası) ile bitirmiş olması pek muhtemel.

Gelelim içine ateş düşen içi yanan AyRaçKaçan'a...O akşam boyu kavga ettiği sevgilisi ile gece buluşup bir doğumgünü partisine katıldı. Ancak o partiye katılmadan evvel attığı sms 'Rahmetli, metrobüsün anadolu yakasına geldiğini göremedi' idi. Bir an düşünüp rahmetliyi hatırlayamadığımı farkedip 'Rahmetli kim ayol?' diye cevap yazdığımda. 'Murat, Murat abi faktoringçi (!!!!!!!) yazdı. Acısını tamamiyle paylaşıyor ve kendisinden son aldığım haberin 'burada çok kıskandığım arkadaşlar var, onlar Tanrı ile Sohbet kitabında gibiler'...olduğunu belirtmekte fayda görüyorum. O çiftinde dövüşmenin eşiğinden döndüğünü söylemem çok mümkün. Taa buradan hiç bir şey bilmeden.

Son olarak korkularımızla bizi yüzleştiren AyRaçKaçan'ın ne yaptığı belli değil!!! Konulu film setlerine mi gitsin, yoksa bir an düşünüp ona dönmek için dadanan eski sevgilisinin (bunların kavgalarını anlatmak için Bülent Ersoy ağzından FEVKALADENİN FEVKİNDE diyoruz) içine farkındalık kaçtığını mı bana telefonda anlatsın. Çekip gitsin buralardan da Yunanistan'a ailesinin yanına mı yerleşsin. Kısaca belli değil. Sanırım elinde düdüklü tencere hala züccaciye de bekliyordur.

Ama bugün Pazar. Yazının başında da dediğim gibi onların insana benzeyebileceği belki de tekgün. Uyumu yakalayacaklar, gazete okuyup kahvaltı edecekler, aralarından bazıları ENKA ARENA'da WTA finalini izleyecekler (Wauuuuuu!!!) diğerleri içlerinden bunların durumu nedir diye geçirecekler tenis menis müze falan neyin peşindeler, herzamankinden daha az tatminsiz olacaklar, magazine göz atacaklar..entrikalar düşünecekler hiç değilse dışarıdan yaşlarının insanı görünecekler...inanın yapacaklar.

0 yorum: