9 Mart 2010 Salı

ERKEKLER 2


Kusura kalmasınlar da bu ERKEKLER çok traş bazen

Elbette iyi olanları vardır aralarında ama hemen hepsinin bir AŞK için bir kadın kadar savaşacak direnci yok
Evde oturmak durumunda olduğumdan ve yerli film avlamaya çalıştığımdan Cine 5'te az evvel şimdiye kadar izlemediğim (çok şaşkınlık verici)MAPHUS adlı filmi izledim. IHLARA VADİSİ'nde çekmişler. Türkan Şoray &Hakan Balamir.

Türkan Şoray annesini babasını kaybetmiş ama pazarcılık yaparak ayakta duran bir kız. Çok da güzel. Ağanın oğlu da ona vurgun ancak bu bildiğimiz ayı boğan baş kesen zora koşan ağa oğlu değil bekliyor kibarca kız da onu istesin diye. Ama Ümmühan kızımız onu seçmiyor onun yerinde pazarda gördüğü dengesiz Selman(bakırcı ustası) aşık oluyor. Kaçma kovalama bitiyor bunlar evleniyorlar. Kadın hamile kaldım deyince tipi sevinme sahnesinin yerine neredeyse kişilk bölünmesi yaşanıyor. Adam drama bağlıyor. Meğerse kanlıları gelmiş vuracaklarmış. Ümmühan gidiyor şehir merkezine delikanlı gibi öldürüyor bunları. Adamın bundan sonra kimse vuramayacak kıçı sağlamda yani. Kadın başlıyor yatmaya hapiste bunlar yok 17 sene 1 günde geçer bilmem ne, bir gün adamdan ne mektup ne haber (klasik) neyse amca birini bulup evleniyor. Kadın onun kıçını kurtardığıyla kalıyor.

Af çıkıyor malumunuz Rahşan affı değil elbet,neyse ÜMMÜHAN yollara düşüyor İstanbu'a geliyor. Bir sürü badire atlatıyor. (Gösterelim mi anam tarzında, onu arabaya alan kamyoncu da ona aşık oluyor geçelim) Buluyor adamı tam temizleyecek lavuğun 3 yaşındaki oğlu ve on beş yaşındaki karısının kucağındaki kızını gösteriyor kamera..karısı komşuya gien adam, oğluna sarılıveriyor doya doya (korkak) ÜMMÜHAN ona acısın da vurmasın diye..

Nedir bu ERKEKLER abi bir KADIN kendisi içn bunu yapan adamı 50 sene de bekler...ahh ahh ve ahh

NUTELLA diyorum

0 yorum: